כל מה שחשוב לדעת לפני ובמהלך ביצוע עבודות הריסה

הריסת מבנים הינה פעולה שנועדה לפנות מבנה שלם או חלק ממנו. הצורך בהזמנת עבודות הריסה עשוי לנבוע מהרצון לפנות מבנה ישן לטובת חדש, פירוק של מבנה מסוכן או הריסה בעקבות צו של הרשויות. בכל אחד מהמקרים יש לקחת בחשבון מספר דברים עוד בטרם תחילת העבודות ואף במהלכן. להלן כל המידע בנושא:

 

שיקולים לפני הריסת מבנה

לפני הריסת מבנה כלשהו יש לדאוג לכל האישורים הנדרשים לכך, בדיוק כפי שעושים בטרם בניית מבנה חדש. מאחר שההליך כולל בירוקרטיה ארוכה יחסית, רצוי להיעזר בחברה מקצועית לביצוע עבודות הריסה על מנת לקצר תהליכים ולהשיג את האישורים הללו בצורה יעילה יותר. בנוסף, קבלן ההריסה חייב להגיע למבנה זמן רב לפני ביצוע העבודה בפועל ולתכנן באופן עקרוני את שיטת ההריסה על פי תנאי השטח, מצב המבנה והחומרים שמהם הוא בנוי (עץ, אלומיניום, בטון, אסבסט). לאחר שלב זה מתכנן הקבלן יחד עם הלקוח את מטרות ההריסה, האם מדובר בביצוע הרס שלם של המבנה או הרס חלקי, אילו תשתיות להשאיר ואילו ניתן להסיר לחלוטין (חשמל, צנרת וכו'). שלב זה חשוב ביותר על מנת לחסוך לא מעט כסף בעתיד, וזאת תוך שימוש בתשתיות קיימות של המבנה הישן. בהקשר זה חשוב לציין כי לפני ביצוע העבודות בפועל יש לנתק את התשתיות המחוברות למבנה (מים, חשמל, טלפון) על מנת למנוע אסונות, ואף לתכנן היטב את נקודות איסוף פסולת הבניין כך שלא תהיה התנגשות עם ההנחיות של הרשות המקומית/מחוזית שבה ממוקם המבנה. בכלל, לפני כל פרוייקט עבודות הריסה יש לוודא מראש כי נבחנו כל השיקולים השונים שקשורים לבטיחות העבודה, על מנת למנוע פגיעה בעובדים ועוברי אורח וזאת על ידי תכנון הגנות וטווחי בטיחות לעבודה.

 

שיקולים בזמן הריסת מבנה

יש לוודא כי לאורך כל תקופת עבודות ההריסה לא תתאפשר גישה למתחם למי שאינו מורשה לכך. על מנת לעשות כן יש להשתמש בשילוט מתאים, גידור וכל אמצעי יעיל אחר. הדבר הופך להכרחי וחשוב יותר כאשר מדובר בביצוע עבודות הריסה של מבנים המכילים אסבסט פריך, שכן במקרים אלו יש לפעול לפי הנחיות מדוקדקות יותר שכוללות הצבת שילוט ברדיוס גדול יותר, יידוע דיירי מבנים שכנים לגבי הפעולה (על מנת שיסגרו חלונות) ועוד. כמובן שלאורך כל תקופת העבודה חשוב שיהיה קבלן ומפקח במקום, וזאת כדי להקפיד כי העבודה אכן מתבצעת לפי לוחות הזמנים, שכל הפסולת מפונה לאתרים מורשים בלבד כחוק ושלא נגרמת פגיעה בתשתיות חשובות שיש להשאיר אותן, אם זו דרישת הלקוח. בנוסף, יש להקפיד לבצע את העבודות בצורה כזו שלא תפר את מנוחת השכנים ולא תגרום לסכסוכים וקונפליקטים מיותרים שאף עלולים לחבל בשגרת העבודה.

 

שיהיה בהצלחה!

חיוג מהיר
יצירת קשר
איך נוח לך לדבר איתנו?
מלא/י את הטופס הבא ואנו נשמח ליצור איתך קשר בהקדם.
טלפון לבירורים כללים:
050-3281825
פקס:
02-6418205
דואר אלקטרוני:
rapid@philippe.co.il