בדיקת מבנים ואיתור ליקויי בנייה – למען הבטיחות שלך

בדיקת מבנים ואיתור ליקויי בנייה

העלייה במחירי הנדל"ן בישראל הופכת את התהליך של רכישת בית או דירה לדבר רגיש עוד יותר משהיה בעבר. אנו עומדים להשקיע את מיטב כספנו ואנו לא רוצים שירמו אותנו בקביעת ערך הנכס – יש דברים שגם שמאי מקרקעין לא יכול לדעת.

בחברות איכותיות ומקצועיות המספקות שירותי ביקורת מבנים, ניתן להזמין בדיקה לאיתור ליקויים במבנה. הבדיקה כוללת בין היתר בחינה של אטימות המבנה, רטיבות, תקינות הצנרת, דליפות, חוזק היסודות, מצב הרעפים, המצב הבטיחותי של הסורגים ועוד. בחינה המעמיקה של המבנה על ידי שימוש באמצעים טכנולוגיים ובצוות מקצועי ומנוסה, מבטיח קניה בטוחה של דירה, ולא קניה של חתול בשק. בדיקת הדירה היא חשובה מאוד מבחינה בטיחותית, שהרי ליקויים במבנה עלולים שלא רק לעלות כסף וכאבי ראש לא קטנים, הם גם עלולים להוות סכנה בטיחותית, וישנם מקרים שהם עלולים אף לסכן חיים.

יש לזכור שתמיד לפני רכישת דירה מומלץ לשכור שירותים של חברות בדק בית, על מנת לחסוך כל מיני עוגמות נפש שנובעות מכך שהדירה אינה שווה את עלותה אך במידה וקונה הדירה מגלה לפתע ליקויים במבנה, הרי שאם בדיעבד הוא היה פונה לחברת בדק בית, הוא היה מרוויח מסמך של החברה, המאשר שאכן נמצאו ליקויים כאלו ואחרים (במידה וחברת הבדק תמצא לנכון שהליקויים שקונה הדירה התלונן עליהם אכן נמצאו במבנה).

כמו כן, מומלץ לפנות לעורך דין ליקויי בניה עם חוות הדעת של חברת בדק בית, על מנת לשמוע את דעתו כיצד להתנהל בתבונה מול הקבלן, וכיצד ניתן, במקרה הצורך, לפנות לתביעה משפטית אם הקבלן לא רוצה לתקן את הליקויים שנמצאו.

כאשר מתפתחים סכסוכים ומגיעים לבתי משפט בתביעות בתחום ליקויי הבניה – קבילה חוות הדעת של המהנדס אשר ביצע ביקורת הנדסית למבנה כעדות מומחה. במקרים אשר קיימות סתירות בולטות או הפרשים ניכרים בין חוות דעת הצדדים, ממנה בית המשפט מומחים להכרעה בשאלות השנויות במחלוקת, כבסיס לפסק הדין. יש החוששים בטעות כי נבצר מהם להתמודד עם הקבלנים, להם סוללות עורכי דין, אולם, המציאות ופסקי הדין מוכיחים שאין זה כך, וכי התמדה ורוח לחימה משתלמים בסופו של דבר לרוכש דירה שאינו מוותר על זכויותיו – הוא זוכה לתשלום עבור ליקויי הבנייה ואפילו להחזר הוצאות חוות הדעת והמשפט.

חיוג מהיר
יצירת קשר
איך נוח לך לדבר איתנו?
מלא/י את הטופס הבא ואנו נשמח ליצור איתך קשר בהקדם.
טלפון לבירורים כללים:
050-3281825
פקס:
02-6418205
דואר אלקטרוני:
rapid@philippe.co.il