מתי נבצע ניסור בטון בבנייה קלה?

מתי נבצע ניסור בטון בבנייה קלה

כבכל תחום מתפתח, גם הבנייה עברה שינויים רבים בשנים האחרונות. עם התפתחות הטכנולוגיה, נוצרו שיטות מתקדמות וייחודיות שמביאות עימן יתרונות רבים. השיטה החדשה נמצאת בשימוש לעיתים בנוסף לישנה ומצטרפת אליה, לפעמים אפילו באותו מבנה. ההתפתחות בתחום הביאה את הצורך למצוא מגוון פתרונות יצירתיים לכל בעיה.

 

מהי בנייה קלה?

עד לשנים האחרונות, הייתה נהוגה בישראל שיטת הבנייה הקלאסית העושה שימוש ביציקת בטוןכיסוד לבית, ועליה מונחים בלוקים המהווים את הבידוד ואת פנים הקירות, ולבסוף, חיפוי של בטון סוגר את הקיר ע"י משאבות בטון. כיום התפתח הענף ואיתו התפתחו מספר שיטות של בנייה חדשה הנקראת מתועשת, אחת מהן היא הקלה. זוהי למעשה שיטה העושה שימוש בחומרים קלים יותר, ניידים וזמינים. היא נחשבת לאקולוגית וידידותית לסביבה ובגלל זמינותה והקלות בה ניתן ליישם אותה, העלויות הכרוכות בה נמוכות בהרבה מאלה שנהוג להוציא בבנייה רגילה. יתרון גדול נוסף הוא היכולת לראות את המבנה בנוי ומוכן בתוך המפעל, עוד בטרם הובא למקום, לתת הערות ולתקן כל מה שצריך, עוד בשלב היצירה שלו.

 

איך מתבצע ניסור בטון?

כאשר יש צורך לשבור חלק מקיר העשוי בטון, על מנת ליצור בו חור המתאים לדלת או לחלון, קיימת אפשרות בחירה בין שתי אופציות. האחת היא לשבור את הקיר באמצעות פטיש מיוחד והשניה היא לנסר אותו. כמובן שבשימוש באופציה השניה מתקבל דיוק רב יותר, נוצר פחות לכלוך והתוצאה מתאימה יותר לגודל ולצורה המבוקשים. ניסור בטון הוא דבר שאין להקל בו ראש ויש לשכור עבורו איש מקצוע מתאים שיש לו ניסיון ומכשור מתאימים לביצוע העבודה.

 

מתי קיים הצורך לנסר בטון במבנה קל?

לעיתים, כאשר מחליטים להרחיב מבנה קיים, מוסיפים לו חלק העשוי מחומרים קלים ולא מחומרים סטנדרטיים. למשל כאשר מוסיפים חדר לבית, למשרד או כאשר מרחיבים את חלל המסעדה לעונות מסוימות. הבחירה בבנייה קלה מאפשרת הרחבה מהירה, פשוטה וזולה, ואינה פוגעת בשגרת היום-יום של בני הבית או של העבודה במשרד או במסעדה. במקרה כזה, ייתכן ונקודת החיבור למבנה תצריך ניסור בבטון של המבנה המקורי לשם התאמה של התוספת. בנוסף, ישנם מבנים אשר משלבים בין בנייה מסורתית לקלה, על ידי שימוש ביציקת בטון כבסיס ויסודות לבית, והשלמה של חומרים קלים כמעטפת. גם במקרים כאלה ייתכן ונזדקק לניסור בטון.

 

בחירה נכונה והתייעצות

השפע הרב הקיים בתחום עלול לבלבל כל אחד. השיטות השונות ואפשרויות ההתאמה שלהן משתנות ממבנה למבנה ומלקוח ללקוח בהתאם לצרכים שונים, מיקום, אקלים, שימוש במבנה ועוד. על מנת להבין בדיוק למה אתם זקוקים מבחינת סוג הבנייה, המכשור וההתאמה של המבנה, התייעצו עם מומחים בעלי שם וניסיון בתחום, שיידעו להתאים עבורכם במקצועיות את השיטה הנכונה.

עוד מידע: ניסור בטון בירושלים

חיוג מהיר
יצירת קשר
איך נוח לך לדבר איתנו?
מלא/י את הטופס הבא ואנו נשמח ליצור איתך קשר בהקדם.
טלפון לבירורים כללים:
050-3281825
פקס:
02-6418205
דואר אלקטרוני:
rapid@philippe.co.il